ZAHÁJENÍ SEZÓNY s OPÉKÁNÍM RYB

12.04.2010 00:00

I přes chladné počasí, ostatně jako na podzim při závodech Bravantický okoun, lze říci, že závody byly úspěšné. U vody zasedlo 18 rybářů z MO ČRS Ostrava - Poruba, Ostrava - Hrabůvka, Ostrava - Zábřeh, Ostrava - Polanka, Dolní Lutyně, Bohumín, Olomouc, Bílovec a Bravantic.  Závodilo se podle rybářského řádu s tím, že se hodnotily kaprovité ryby - kapr, karas, amur a lín.

I přes velkou snahu a dobré vnadění závodníkům amur ani lín nezabral. Proto se ceny rozdělovaly mezi ty, kteří ulovili kapry a karasy. Těch se nakonec sešlo na startovních listiná celkem 15 kusů, z toho 11 kaprů a 4 karasi. A komu se tedy dařilo nejvíce?

První cenu: poukázku na nákup rybářského zboží od firmy Cadoxfishing z Mošnova si odnesl domácí závodník Jiří Hrk za kapra 49 cm dlouhého. Druhou cenu - rybářský prut získal Josef David za největší počet bodů - 168, třetí cenu - naviják získal Stanislav Jančar za druhého nejdelšího kapra a 4. cenu rybářský vlasec za drhý největší počet bodů si odnesl Robert Kunz.

Pořadatelé závodů se postarali také o občerstvení v chladné počasí a doufají, že grilovaný pstruh či makrela přišla vhod nejen závodníkům....

—————

Zpět