Víte, že...

- naše rybářská organizace v Bravanticích má už více než 300 členů?

- že obhospodařujeme revír Bravantice 1A, do něhož je zařazena vodní nádrž v Bravanticích o rozloze 2,8 ha?

- o správný způsob rybolovu nejen na naší nádrži se stará 5 členů rybářské stráže, z toho jsou 3 členové s rozšířenou působností - Petr Záruba, Ladislav Klega a Jaroslav Vašák? U vody se budete setkávat také s Františkem Kolesárem a Michalem Staňkem. 

- víte, že velkou část členů naší organbizace tvoří důchodci, kteří v mnoha případech těžce shánejí peníze na známky a povolenky? Zatím co některé profese takové starosti mohou hodit za hlavu? Spočítali Vám důchody opravdu dobře?

Nejsou důchody vypočítané stejně špatně, jako platy soudců?

 

 

Czechtex8.2.2015 06:19

Pokud mají důchodci spočítány své důchody ze stejného „chybného“ základu jakou soudci a politici, podá skupina senátorů podnět Nejvyššímu či Ústavnímu soudu na jejich zvýšení a zpětné proplacení?

U platů poslanců a senátorů se strhl pokřik, jaká je to nehoráznost a sprostota, že o svých platech rozhodují sami. Ano, zřejmě to nehoráznost je. Ale pokud o svých platech rozhodují sami soudci, není to ještě větší sprostota a nehoráznost? Oni prostě mají „nárok“. Hasiči, záchranáři, policisté,. horská služba a další, co makají bez ohledu na čas a plat, ti, co zachraňují lidské životy, ti nárok nemají? Ti mají dobře spočítané platy? A důchodci, tedy ti z nich, co mají důchody na hranici a pod hranicí chudoby, ti je mají spočítané také dobře? Lidé, co celý život pracovali a odváděli navíc st&aacut e;tu daně, jsou mnohdy na pokraji chudoby, na rozdíl od celoživotních nemakačenků, živených státem prostřednictvím dávek a příspěvků na bydlení.

Kolik z těch tzv. nepřízpusobivých, co nikdy nepracovali a čučí doma z dávek na satelit, skončilo pod mostem a kolik tam skončilo důchodců jen proto, že by se museli hanbou propadnout, kdyby měli přijít na sociálku s nataženou daní?Víte kolik je životní minimum?Přesně 3 410,– Kč. Za ty peníze na měsíc snad nejde ani umřít. A víte co praví o životním minimu legislativa? „Životní minimum je minimální hranice peněžních příjmů fyzických osob k zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb.“ Idiota, co tohle vymyslel a spočítal bych posl al na ulici a dával mu jen 3.410,– Kč na měsíc, aby se za ně živil, bydlel, oblékal, platil léky a konzumoval „hodnotnou“ stravu. Pány politiky a pány soudce bych to nechal alespoň na dva měsíce odzkoušet také.

Soudci si prý musí nosit práci domů, tolik jí mají a tak musí dostat přidáno. A policisté, záchranáři, hasiči a další nemakají mnohdy 12 hodin denně, protože je to prostě nezbytné?Průměrný důchod je v ČR 11 050,– Kč.Jenže to je průměr.V roce 2010 byla hranice chudoby v České republice 112 tis. Kč ročně a žilo pod ní 936 400 osob, z toho pod hranicí chudoby žilo v roce 2010 cca 350 000 důchodců!!!Celkový počet důchodců byl v roce 2013 2 340 148. Neustále posloucháme, na co stát nemá peníze. Ročně ale prý mafie prostřednictvím politiků rozkrad e ze státního rozpočtu 100 miliard – kdyby nerozkradla, byl by rozpočet vyrovnaný. Stát má peníze na korupci, stát má peníze na zakázky bez výběrového řízení, jejichž objem navzdory proklamacím a slibům oproti loňskému roku narostl. Stát má peníze na zvyšování platů politiků a soudců a to i zpětně, ale na to, aby stanovil minimální výši důchodů na 9.683 ,– Kč měsíčně, což je hranice chudoby „čistého“ příjmu, na to peníze nemá.

Soudci mají mít mimo jiného i morální kredit. To, že dnes berou 25 násobek životního minima a chtějí třicetinásobek, nebo že berou šestinásobek průměrného důchodu a chtějí sedminásobek, to o jejich morálním kreditu příliš nesvědčí. Chtít přidat a navíc zpětně, to považuji od těch soudců, kteří o to usilují,  s prominutím za čuňárnu a neomalenost!

Michal Malý - psáno pro bez-cenzury.com